راهنمای خرید کفش و کتونی 

قبل از خرید کفش پیاده روی و باشگاه دانستن اطلاعاتی در مورد نحوه انتخاب کفش مناسب پیاده روی و باشگاه لازم و ضروری می باشد.

 دویدن با کفش های نامناسب می تواند دستور العملی برای فاجعه باشد، به خصوص اگر در مسیر دویدن یا در زمین های ناهموار برنامه ریزی کنید. انتخاب نامناسب کفش می تواند باعث پا درد، کمردرد، التهاب تاندون آشیل، زانوی دونده و سایر بیماری ها شود.

قبل از اینکه کفش پیاده روی و باشگاه خود را انتخاب کنید، باید زمینی که در آن می دوید، سبک دویدن و سلیقه شخصی خود را در نظر بگیرید. سپس برای خرید و برداشتن اولین گام‌های خود در کفش‌های دویدن جدید آماده خواهید بود و وقتی این کار را انجام دادید، از زمانی که صرف کرده‌اید پشیمان نخواهید شد.

سطحی را که روی آن می دوید در نظر بگیرید

 این به طور قابل توجهی روی بهترین نوع کفش برای پای شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر در یک پیست یا زمینی می‌دوید که به‌طور خاص طراحی شده تا صاف باشد و چسبندگی بیشتری داشته باشد، نیازی به کشش اضافی روی کفش خود نخواهید داشت. بطور کلی: دویدن در جاده/پیست به کشش کمتر و وزن سبک‌تر نیاز دارد. دویدن در مسیر باید دارای کشش، پشتیبانی و بالشتک مناسب برای زمین ناهموار باشد.

نوع دویدن خود را مشخص کنید

مهم است که به طور تصادفی کفش های ورزشی را که به طور واضح برای دویدن طراحی نشده اند، نخرید. دسته‌های مختلفی از کفش‌های ورزشی، مانند کفش‌های تمرینی یا کفش‌های پیاده‌روی وجود دارد، اگرچه این کفش‌ها برای داخل سالن، پیست، کراس کانتری، سرعت، یا دویدن مسافت ایده‌آل نیستند.

 یک ارزیابی حرفه ای برای پاهای خود دریافت کنید

 یک ارزیابی حرفه ای برای پای خود دریافت کنید. بسیاری از فروشگاه های تخصصی دویدن اکنون تجهیزاتی دارند که می توانند راه رفتن شما (نحوه راه رفتن/دویدن) و نوع پای شما را تجزیه و تحلیل کنند. این به شما کمک می کند تا بدانید که آیا برای جلوگیری از چرخش پای خود به سمت داخل (که به آن پرونینگ نیز گفته می شود) به حمایت نیاز دارید یا خیر. 

اگرچه انواع مختلفی از پا وجود دارد، سه نوع اصلی عبارتند از: دوندگان با پای خنثی، جایی که پای شما به سمت وسط پا با زمین تماس پیدا می کند.

 Overpronation، جایی که پای شما بیش از حد به سمت داخل غلت می‌زند. 

آندرپروناسیون، جایی که پای شما به اندازه کافی دور نمی‌چرخد (بهینه حدود 15 درصد است). این منجر به پراکندگی ضربه ناکارآمد می شود و باعث می شود که قسمت جانبی (خارجی) پاهای شما بیشتر از حد لازم در هنگام فشار کار کند.

 وزن خود را در نظر بگیرید

 هر چه سنگین تر باشید، ضربه بین پای شما و زمین بیشتر می شود.این افزایش تأثیر ممکن است شما را ملزم به خرید کفش با پشتیبانی اضافی کند، حتی اگر نوع پای شما خنثی باشد و معمولاً به شما توصیه نمی شود. ممکن است بخواهید این توجه را به پزشک یا متخصصی که به شما در تصمیم‌گیری در مورد کفش‌هایتان کمک می‌کند، جلب کنید، به‌خصوص اگر قبلاً درد پا، ساق یا کمر را احساس می‌کنید.

در مورد آسیب ها و آسیب های جسمی با پزشک مشورت کنید

شما ممکن است آسیبی داشته باشید که بر راه رفتن شما تأثیر بگذارد، یا یک نقص فیزیکی که همین کار را می کند. در هر دو مورد، باید با پزشک خود مشورت کنید که چه نوع کفشی بهترین پشتیبانی و تجربه دویدن را با شما ارائه می دهد.

برای تناسب اندام خود به یک فروشگاه کفش مخصوص دویدن بروید

 طرح های مختلف در کفش می تواند به شدت تناسب و احساس آن را تغییر دهد. گاهی اوقات مواد به کار رفته در ساخت کفش باعث می شود احساس ناراحتی، سفت شدن یا سنگینی در آن ایجاد شود. با امتحان کردن جفت های مختلف در یک فروشگاه فیزیکی از این اتفاق جلوگیری کنید. اگرچه خرید آنلاین کفش می تواند مقرون به صرفه باشد، هیچ جایگزین واقعی برای امتحان حضوری کفش وجود ندارد. انتخاب اشتباه در کفش می تواند باعث درد، آسیب یا ناراحتی شود.

بعد از ظهر کفش خود را امتحان کنید

 این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما در طول روز، پاهای شما بر اثر فعالیت بدنی متورم می شوند. با امتحان کردن کفش خود در اواخر روز، از خرید کفشی که خیلی کوچک است جلوگیری می کنید. همچنین ممکن است در نظر بگیرید: امتحان کردن کفش بعد از دویدن این حداکثر اندازه پای شما را شبیه سازی می کند. اگر آرتز یا ساپورت های عمومی دارید، این ها را با خود بیاورید. این موارد باید در هنگام نصب شما در نظر گرفته شوند.

#فروشگاه کفش کتونی آلفا شوز