دویدن ورزشی است که مستلزم حرکت سریع با استفاده از پا است. برای انجام کامل این تمرین، تهیه کفشی با راحتی، تعادل و پشتیبانی عالی ایده هوشمندانه ای خواهد بود. کفش های دویدن برای تحمل وزن کامل، تعادل و راحتی دوندگان طراحی شده اند. 

 آیا  کفش کتونی برند ونس  برای دویدن خوب هستند؟ 

به طور کلی،کفش کتونی ونس به دلیل چسبندگی زیره خود به عنوان کفشی برای اسکیت بورد یا اسنوبورد طراحی می شوند. اما خط تولید کفش ونس، با گذشت زمان، با ایجاد کفش‌های کتانی سبک با کفی لاستیکی و پارچه‌ای قابل تنفس بهبود یافته است. 

در طول مطالعه این نوشته اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع خواهید یافت.

 برخی از آن ها، کاربردهای برجسته ونس ها، فواید آن ها، هشدارها و غیره است. بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر، به خواندن این پست ادامه دهید. خلاصه کفش های ونس در اصل برای دویدن ساخته نشده بودند. در عوض، آنها برای اسکیت بورد و اسنوبورد ساخته شده بودند.

 جدا از ورزش، کفش های کتونی برند ونس  را می توان در موقعیت های مختلف و برای مناسبت های مختلف پوشید. برای دویدن راحت با کفش های ونس، از یک جوراب ضخیم بلند استفاده کنید تا پای خود را از کبودی  پایین مچ پا جلوگیری کنید. برخی از کفش های ونس را می توان استفاده کرد، اما از آنها برای مسابقات طولانی مدت و فعالیت های دویدن معمولی استفاده نکنید.

 با توجه به اینکه کفش برند ونس از مواد توری کم بالشتک، قابلیت تنفس کمتر ساخته شده اند، انعطاف پذیر نیستند و دارای پاشنه های بسیار کم هستند. دویدن خوب در ونس می تواند دشوار باشد.

 آیا ونس ها برای دویدن خوب هستند مجموعه کفش های ونس با دقت بالا و از مواد با کیفیت عالی ساخته شده است.

 اما بسیاری از مردم در مورد استفاده از کدام برای ورزش دویدن کاملاً شک دارند. بنابراین، آیا ونس ها برای دویدن خوب هستند؟ ویژگی های زیر به شما کمک می کند ونس ها را با کفش دویدن واقعی بررسی و مقایسه کنید.


 1. بالشتک کمتر

 یک کفش دویدن عالی باید به خوبی با مواد خوب پوشانده شود تا تاثیر ظرفیت وزنی کاربر را در حین دویدن حفظ کند. بیشتر کفش های ون دارای بالشتک بسیار کمتر یا بدون بالشتک هستند. ایجاد سختی برای دویدن در یک دوره طولانی. همچنین، ونس ها دارای بالشتک میانی نیستند و استفاده روزانه از آن را برای دویدن دشوار می کند زیرا ممکن است آسیب دیدگی در پا ایجاد شود.

 به عنوان یک ورزشکار، می‌توانید کفش‌های دیگری مانند کفش‌های مخصوص دویدن برای کف‌های بتنی را به جای ون انتخاب کنید، زیرا ونس ها کفش ایده‌آلی برای دویدن نیستند. 

2. قابلیت تنفس

 ونس ها با مواد مشبک قابل تنفس ساخته نمی شوند. بنابراین، دویدن در آنها می تواند بسیار ناراحت کننده باشد زیرا پاهای شما عرق زیادی از دویدن تولید می کنند. مواد مشبک به تهویه هوای پا در حین دویدن کمک می کند و باعث می شود پاهای شما از دویدن کمتر خسته شوند. 

متأسفانه، همه سواحل ونس قابل تنفس نیستند، زیرا عمدتاً با جیر یا بوم ساخته می شوند و دویدن طولانی مدت در آنها را دشوار می کند یا باعث ایجاد بوی بد از کفش و پاهای شما می شود.

 3. انعطاف پذیری 

هر كفشي كه در دويدن استفاده مي‌شود، بايد به اندازه‌اي انعطاف‌پذير باشد كه در حين حركت، با پاهاي شما خم شود تا پشتيباني مناسب داشته باشد. کفش های ونس انعطاف لازم در دویدن را ندارند، به خصوص ون کلاسیک و اورجینال. مواد جیر روی کفش های ونس آنها را سفت می کند و با پوشیدن آنها دویدن را بسیار دشوار می کند.

 4. پاشنه پا 

هنگامی که یک زیره خوب برای دویدن در نظر می گیرید، مراقب تناسب یقه مچ پا و پاشنه پا روی پاهای خود باشید. اگر در حین دویدن یا راه رفتن نتوانند پاشنه های شما را در جای خود نگه دارند، مدام از کفش خارج می شوند. کفش‌های ونس آن بالشتک‌های راحت را ندارند تا در هنگام دویدن، راحتی پاشنه شما را فراهم کنند.

 این کفش ها پشتیبانی ضعیفی از پاشنه پا دارند و سفت هستند. بنابراین استفاده از آنها اغلب برای دویدن می تواند تاول های غیر قابل تحملی را روی پاشنه پا ایجاد کند. در عوض، گزینه های دیگری از کفش های دویدن را انتخاب کنید.